Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

Czwartki Lekkoatletyczne

 

 

Czwartki Lekkoatletycznevideo
Kolejny sukces młodych lekkoatletów powiatu wejherowskiego


W dniach 23 - 24.06.2013 roku na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi, odbył się XIX Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. W rywalizacji wzięło udział ponad 2500 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy startowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.
Kolejny ogromny sukces odniosła reprezentacja Powiatu Wejherowskiego, która została sklasyfikowana na tych zawodach na pierwszym miejscu, zostając najlepszym zespołem w klasyfikacji medalowej tych zawodów. Tak wysoką lokatę zawdzięczamy trzem zwycięstwom w biegach na dystansie 60, 600 i 1000 metrów i jednym srebrnym medalu w biegu na 300 metrów. Katerina Thomaidou ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, zwyciężyła w biegu na 600 metrów, poprawiając kolejny raz krajowy rekord „Czwartków Lekkoatletycznych” w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie. Drugi złoty medal, tym razem w biegu na 60 metrów wywalczył Beniamin Damps ze Szkoły Podstawowej w Luzinie, a trzeci złoty krążek przypadł Patrykowi Groth w biegu na 1000 metrów. Natomiast Aleksandra Dżugan ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi zdobyła również srebrny medal, ale w biegu na 300 metrów. Opiekunem i trenerem obu rumskich medalistek jest Pan Maciej Szymański, który doskonale przygotował zawodniczki do tych zawodów.
Reprezentacja naszego powiatu liczyła 60 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z : Rumi, Redy, Wejherowa, Luzina oraz Gościcina. Ten kolejny sukces w lekkoatletyce zawdzięczamy, dzięki dokładnej selekcji dzieci i młodzieży podczas zawodów powiatowych. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym osiągnęliśmy tak dobry wynik na arenie sportowej kraju. Na słowa uznania zasługują: Arkadiusz Szlas ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Mariusz Walczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Danuta Pallach ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, Maciej Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, Mariola Kin ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie oraz Marek Kąkol ze Szkoły Podstawowej z Luzina. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.Sukces młodych lekkoatletów powiatu wejherowskiego

W dniach 23 - 24.06.2012 roku na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi, odbył się XVIII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. W rywalizacji wzięło udział ponad 3000 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy startowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.
Wielki sukces odniosła reprezentacja Powiatu Wejherowskiego, która została sklasyfikowana na tych zawodach na drugim miejscu, ulegając tylko zespołowi z Poznania. Tak wysoką lokatę zawdzięczamy między innymi dobrym startom w biegu na 300 i 600 metrów dziewcząt. Katerina Thomaidou ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, zwyciężyła w biegu na 600 metrów, poprawiając krajowy rekord „Czwartków Lekkoatletycznych” w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie, zaś Aleksandra Dżugan ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi zdobyła również złoty medal, ale w biegu na 300 metrów. Opiekunem i trenerem obu medalistek jest Pan Maciej Szymański, który doskonale przygotował zawodniczki do tych zawodów.
Reprezentacja naszego powiatu liczyła 62 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z : Rumi, Redy, Wejherowa, Luzina oraz Gościcina. Ten kolejny sukces w lekkoatletyce zawdzięczamy, dzięki dokładnej selekcji dzieci i młodzieży podczas zawodów powiatowych, które trwają cały rok, również w trakcie zimy, kiedy są rozgrywane na halach sportowych. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym osiągnęliśmy tak dobry wynik na arenie sportowej kraju. Na słowa uznania zasługują: Arkadiusz Szlas ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Mariusz Walczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Alicja Siry oraz Danuta Pallach ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, Maciej Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, Mariola Kin ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie oraz Marek Kąkol ze Szkoły Podstawowej z Luzina. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.


Uroczysta inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych”


W dniu 19.09.2012 roku na stadionie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Wejherowie odbyła się uroczysta powiatowa inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych”. Dostąpiliśmy takiego zaszczytu, dzięki znakomitemu startowi w tegorocznym Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, który został rozegrany w Łodzi, gdzie reprezentacja Powiatu Wejherowskiego, została sklasyfikowana ex aequo na pierwszym miejscu z Poznaniem.
Honorowym gościem imprezy, był Marian Woronin, inicjator „Czwartków”, wicemistrz z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku w biegu na 100 metrów, aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 metrów oraz prezes Fundacji Polskiej Lekkiej Atletyki.
Świadkami uroczystej prezentacji zespołów biorących udział w tych zawodach, byli zaproszeni goście, a w tym Poseł na Sejm VII kadencji RP – Pan Jerzy Budnik, Starosta Powiatu Wejherowskiego – Pan Józef Reszke, Nieetatowy Członek Zarządu Rady Powiatu Wejherowskiego – Pan Jerzy Conradi, Przewodnicząca Powiatowej Komisji Sportu Rady Powiatu Wejherowskiego – Pani Jolanta Król, Przewodniczący Pomorskiej Federacji Sportu i Prezes Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki – Pan Marek Fostiak, Prezes KS „Wejher” Wejherowo – Pan Janusz Molak, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie – Pani Helena Ostrowska, gospodarz obiektu, na którym od lat rozgrywamy nasze zawody.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem oraz prezentacją uczestników. Następnie w części artystycznej wystąpił zespół taneczny, prowadzony przez Panią Adrianę Stachewicz – Żuchlińską – instruktorkę w PZPOW w Wejherowie. Zaszczytu zapalenia znicza olimpijskiego dostąpił Przemek Siry, syn niedawno zmarłej trenerki i nauczycielki Zespołu Szkół nr 1 w Redzie – Pani Alicji Siry.
W całorocznym programie zawodów uczestnicy będą startować w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. W powiatowym cyklu „Czwartków Lekkoatletycznych” biorą udział szkoły z : Wejherowa, Redy, Rumi, Luzina, Gościcina i gościnnie dzieci z Gdańska, Szczenurza, Reskowa oraz Żukowa.
Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym możliwa była organizacja tej uroczystości. Na słowa uznania zasługują: Arkadiusz Szlas oraz Anna Sarnowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Mariusz Walczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Krzysztof Jędrzejewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, Maciej Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, a w szczególności Zbigniewowi Rolbieckiemu, który był koordynatorem i głównym organizatorem tej imprezy. Całością przedsięwzięcia koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz