Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

Czwartki Lekkoatletyczne

 

 

Czwartki LekkoatletyczneKolejny sukces młodych lekkoatletów powiatu wejherowskiego


W dniach 23 - 24.06.2013 roku na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi, odbył się XIX Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. W rywalizacji wzięło udział ponad 2500 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy startowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.
Kolejny ogromny sukces odniosła reprezentacja Powiatu Wejherowskiego, która została sklasyfikowana na tych zawodach na pierwszym miejscu, zostając najlepszym zespołem w klasyfikacji medalowej tych zawodów. Tak wysoką lokatę zawdzięczamy trzem zwycięstwom w biegach na dystansie 60, 600 i 1000 metrów i jednym srebrnym medalu w biegu na 300 metrów. Katerina Thomaidou ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, zwyciężyła w biegu na 600 metrów, poprawiając kolejny raz krajowy rekord „Czwartków Lekkoatletycznych” w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie. Drugi złoty medal, tym razem w biegu na 60 metrów wywalczył Beniamin Damps ze Szkoły Podstawowej w Luzinie, a trzeci złoty krążek przypadł Patrykowi Groth w biegu na 1000 metrów. Natomiast Aleksandra Dżugan ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi zdobyła również srebrny medal, ale w biegu na 300 metrów. Opiekunem i trenerem obu rumskich medalistek jest Pan Maciej Szymański, który doskonale przygotował zawodniczki do tych zawodów.
Reprezentacja naszego powiatu liczyła 60 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z : Rumi, Redy, Wejherowa, Luzina oraz Gościcina. Ten kolejny sukces w lekkoatletyce zawdzięczamy, dzięki dokładnej selekcji dzieci i młodzieży podczas zawodów powiatowych. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym osiągnęliśmy tak dobry wynik na arenie sportowej kraju. Na słowa uznania zasługują: Arkadiusz Szlas ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Mariusz Walczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Danuta Pallach ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, Maciej Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, Mariola Kin ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie oraz Marek Kąkol ze Szkoły Podstawowej z Luzina. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.Sukces młodych lekkoatletów powiatu wejherowskiego

W dniach 23 - 24.06.2012 roku na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi, odbył się XVIII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. W rywalizacji wzięło udział ponad 3000 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy startowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.
Wielki sukces odniosła reprezentacja Powiatu Wejherowskiego, która została sklasyfikowana na tych zawodach na drugim miejscu, ulegając tylko zespołowi z Poznania. Tak wysoką lokatę zawdzięczamy między innymi dobrym startom w biegu na 300 i 600 metrów dziewcząt. Katerina Thomaidou ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, zwyciężyła w biegu na 600 metrów, poprawiając krajowy rekord „Czwartków Lekkoatletycznych” w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie, zaś Aleksandra Dżugan ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi zdobyła również złoty medal, ale w biegu na 300 metrów. Opiekunem i trenerem obu medalistek jest Pan Maciej Szymański, który doskonale przygotował zawodniczki do tych zawodów.
Reprezentacja naszego powiatu liczyła 62 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z : Rumi, Redy, Wejherowa, Luzina oraz Gościcina. Ten kolejny sukces w lekkoatletyce zawdzięczamy, dzięki dokładnej selekcji dzieci i młodzieży podczas zawodów powiatowych, które trwają cały rok, również w trakcie zimy, kiedy są rozgrywane na halach sportowych. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym osiągnęliśmy tak dobry wynik na arenie sportowej kraju. Na słowa uznania zasługują: Arkadiusz Szlas ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Mariusz Walczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Alicja Siry oraz Danuta Pallach ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, Maciej Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, Mariola Kin ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie oraz Marek Kąkol ze Szkoły Podstawowej z Luzina. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.


Uroczysta inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych”


W dniu 19.09.2012 roku na stadionie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Wejherowie odbyła się uroczysta powiatowa inauguracja „Czwartków Lekkoatletycznych”. Dostąpiliśmy takiego zaszczytu, dzięki znakomitemu startowi w tegorocznym Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, który został rozegrany w Łodzi, gdzie reprezentacja Powiatu Wejherowskiego, została sklasyfikowana ex aequo na pierwszym miejscu z Poznaniem.
Honorowym gościem imprezy, był Marian Woronin, inicjator „Czwartków”, wicemistrz z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku w biegu na 100 metrów, aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 metrów oraz prezes Fundacji Polskiej Lekkiej Atletyki.
Świadkami uroczystej prezentacji zespołów biorących udział w tych zawodach, byli zaproszeni goście, a w tym Poseł na Sejm VII kadencji RP – Pan Jerzy Budnik, Starosta Powiatu Wejherowskiego – Pan Józef Reszke, Nieetatowy Członek Zarządu Rady Powiatu Wejherowskiego – Pan Jerzy Conradi, Przewodnicząca Powiatowej Komisji Sportu Rady Powiatu Wejherowskiego – Pani Jolanta Król, Przewodniczący Pomorskiej Federacji Sportu i Prezes Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki – Pan Marek Fostiak, Prezes KS „Wejher” Wejherowo – Pan Janusz Molak, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie – Pani Helena Ostrowska, gospodarz obiektu, na którym od lat rozgrywamy nasze zawody.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem oraz prezentacją uczestników. Następnie w części artystycznej wystąpił zespół taneczny, prowadzony przez Panią Adrianę Stachewicz – Żuchlińską – instruktorkę w PZPOW w Wejherowie. Zaszczytu zapalenia znicza olimpijskiego dostąpił Przemek Siry, syn niedawno zmarłej trenerki i nauczycielki Zespołu Szkół nr 1 w Redzie – Pani Alicji Siry.
W całorocznym programie zawodów uczestnicy będą startować w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. W powiatowym cyklu „Czwartków Lekkoatletycznych” biorą udział szkoły z : Wejherowa, Redy, Rumi, Luzina, Gościcina i gościnnie dzieci z Gdańska, Szczenurza, Reskowa oraz Żukowa.
Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym możliwa była organizacja tej uroczystości. Na słowa uznania zasługują: Arkadiusz Szlas oraz Anna Sarnowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Mariusz Walczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Krzysztof Jędrzejewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, Maciej Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie, a w szczególności Zbigniewowi Rolbieckiemu, który był koordynatorem i głównym organizatorem tej imprezy. Całością przedsięwzięcia koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza