Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

My beatiful Baltic. Hanza



2010:



Międzynarodowy Projekt "Mój Piękny Bałyk"

Młodzież z PZPOW w Wejherowie już na samym początku roku szkolnego 2010/2011 (od 3 do 10 września) miała szansę uczestniczyć w międzynarodowym projekcie o nazwie "Mój Piękny Bałtyk".
Każda z grup młodzieży która przybyła do Lubecki (Niemcy) musiała zaprezentować w sposób artystyczno - kulturalny region Bałtyku należący do ich kraju. Prezentacje takie zawierały fotografie, filmy, pokazy multimedialne, obrazy plastyczne czy też "mapy miejsc" i zostały zaprezentowane publiczności w języku angielskim.
Oprócz młodzieży z krajów nadbałtyckich w projekcie tym brała udział także młodzież z Chin. Wszystkie grupy uczestniczyły w przygotowanych panelach dyskusyjnych, warsztatach i pokazach dotyczących Morza Bałtyckiego oraz tego regionu Europy.






Więcej zdjęć w naszej galerii >>




My Beautiful Baltic from Formart on Vimeo.


2013:


Niemiecko-polski projekt obywatelsko-historyczny


W dniach 14-18 października młodzież z PZPOW w Wejherowie uczestniczyła w wymianie z młodzieżą niemiecką pochodzącą z Lubeki.
Młodzież była zakwaterowana w Domu Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbe w centrum Gdańska. Głównym celem projektu była integracja uczniów oraz przybliżenie tematu Solidarności i Hanzy.
Zajęcia odbywały się w mieszanych grupach polsko-niemieckich, które za cel stawiały integrację, zdobywanie wiedzy oraz dobrą zabawę. Uczestnicy odwiedzili m. in. Westerplatte, Muzeum Solidarności, Dom Uphagena, Dwór Artusa oraz wiele innych ciekawych miejsc.
Programowi edukacyjnemu towarzyszył również program rozrywkowy. Podczas wieczorków młodzież z Polski i Niemiec integrowała się wspólnie przy zabawach, grach oraz wspólnym śpiewaniu polskich i niemieckich przebojów. Dobrą zabawę uświetnił taniec, który porwał zarówno młodzież jak i opiekunów. Kulminacyjnym momentem wymiany była wspólna dyskusja na temat wyjazdu.
Każdy z uczestników pozytywnie ocenił projekt i wyraził chęć powtórnego spotkania się podczas Międzynarodowego Zjazdu "Nowej" Hanzy w maju 2014 roku, który odbędzie się w Lubece.





Etno-dialog na Krymie :


 

20 października młodzież z koła tanecznego prowadzonego przez p. Adriannę Stachewicz wzięła udział w warsztatach, które odbyły się w Gdańsku z udziałem młodzieży z Krymu i Ukrainy.
 
Młodzież krymsko-tatarska to profesjonalny zespół Qirim, który miał za zadanie nauczyć tańca ludowego naszą młodzież. Nasi uczestnicy z kolei podzielili się umiejętnościami hip-hopu i break dance. Wspólne zmagania taneczne zaowocowały koncertem i występem w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W bogatym  i atrakcyjnym programie młodzież poznała dziedzictwo kulturowe           i historyczne Tatarów Krymskich, uczestniczyła w koncertach, podczas których zaprezentowane zostały ludowe i współczesne kompozycje tatarskie z akompaniamentem porywających aranżacji taneczno-wokalnych. 
 
Młodzież uczestniczyła również w Modlitwie o Pokój.       W niedzielę pod namiotem na dziedzińcu kościoła Świętej Trójcy wspólną modlitwę odmówili katolicy i przedstawiciele wspólnot mniejszościowych z Pomorza.

       Podczas warsztatów uczestnicy zaprzyjaźnili się, wymienili adresy i z niecierpliwością oczekują spotkania na Krymie.



 








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz